- odbiorczy niedosłuch pozaślimakowy w wyniku zmęczenia słuchowego (np. osłoniak przedsionkowy)
- Otoskleroza i inne choroby ucha środkowego
- Proksymalne uszkodzenie nerwu twarzowego
- Uszkodzenie pnia mózgu z ośrodkowym uszkodzeniem łuku odruchowego
Podobne posty
Skala rangowa zaawansowania choroby nowotworowej
I – nowotwór w najwcześniejszej fazie rozwoju (75-100% przeżyć 5-letnich) II – nowotwór w początkowej fazie rozwoju (50-75% przeżyć 5-letnich) III – nowotwór zaawansowany (25-50% przeżyć 5-letnich) IV – nowotwór bardzo zaawansowany (<25% przeżyć 5-letnich)
Klasyfikacja Kerosa – głębokość rowka węchowego w badaniu TK zatok przynosowych
I – 0-3 mmII – 4-7 mmIII – 8-16 mm

Badanie laryngologiczne – wskazówki
Badanie laryngologiczne to osobisty kontakt z laryngologiem, które służy ocenie struktur i narządów, znajdujących się w zakresie głowy i szyi.
Zastosowanie audiometrii słownej
Osoba z prawidłowym słuchem rozumie 50% liczb słyszanych z natężeniem 18,5dB i 100% liczb z natężeniem 30dB oraz 50% słów jednosylabowych z natężeniem 30dB i 100% słów jednosylabowych z natężeniem 50dB. Ocena resztek słyszenia mowy,…
Przewlekłe zapalenia ucha środkowego – klasyfikacja
I. Z zachowaną błoną bębenkową Przewlekłe wysiękowe zapalenie ucha (różne formy otoskopowe) Kieszonki retrakcyjne Tympanoskleroza (błona bębenkowa, jama bębenkowa) Zarostowe zapalenie ucha (jama bębenkowa wypełniona włóknistą ziarniną) II. Z perforacją błony bębenkowej A. AKTYWNE (z…
Skala „Reflux Finding Score” wg. Belafsky’ego
Służy do oceny struktur krtani w diagnostyce choroby refluksowej. Oceniane parametry to: obrzęk podgłośniowy zwężenie okolicy przedsionka krtani przekrwienie i obrzęk fałdów głosowych rozlane zmiany obrzękowe w krtani zmiany przerostowe w spoidle tylnym tworzenie się…